logo vydavatelství Šťastní lidé

O vydavatelství Šťastní lidé

Vydavatelství Šťastní lidéSpolečnost Šťastní lidé s.r.o. byla založena v r. 1995 jako rodinné knižní vydavatelství na výraz radosti, že padlo embargo dřívějšího režimu na tento typ literatury. Naším záměrem bylo, a nadále je, pomoci naplňovat smysl zakotvený jednoduše a prostě v jeho jméně.

V letech 95 - 2010 jsme vydávali knihy duchovních učitelů a autorů, překládaných z angličtiny, a zprostředkovali tak přínosná učení a informace přicházející z hlubších vrstev poznání. Do světa postupně odešly statisíce knih na podporu čtenářů v jejich práci s vlastní myslí a energií na duchovní cestě. Byly to knihy o vnitřní práci a otevírání duchovních center od Sanaya Roman a PhD. Duane Packera, knihy o sebeléčení jemnými energiemi od LaUny Huffines, nová dynamická astrologie od vodnářského autora Steven Foresta, kniha budhistické mnišky Pemy Chodron o hledání i ztrácení půdy pod nohama, a další. Dodnes se setkáváme s opravdu mnoha lidmi, kteří je ve své knihovně knihy vydavatelství Šťastní lidé stále hýčkají a ve svém životě jejich moudrost využívají. To nás samozřejmě nesmírně těší a jsme vděční, že můžeme být součástí. Věříme, že tyto knihy, každá svým způsobem, pomohly v té době v naší zemi prosvětlit manifestovaný svět a zejména srdce a mysli lidí (či v opačném pořadí).

Nyní, po jisté odmlce, přicházíme ve stejném záměru s další knihou, tentokrát v proudu neduálního učení o esenci naší mysli i životní reality: „Přirozenost vědomí - Eseje o jednotě mysli a hmoty“. Jejím autorem je významný moderní učitel neduality Rupert Spira a kniha je podle jeho vlastních slov trestí jeho 40leté cesty objevování povahy reality. Vyšla v prosinci a od té doby je mezi „adepty nalezení sebe“ v Čechách, na Moravě i na Slovensku již několik set výtisků.

Ve vydávání podobných knih budeme pokračovat i v nadcházejících letech. Chceme se soustředit na esenciální knihy o nedualitě a přímé cestě. Vybíráme mezi současnými i dávnějšími hlubinnými či osvobozenými duchovními učiteli. Naší motivací je zkušenost, že mysl, která dospěla tak daleko, že opravdu upřímně hledá svůj zdroj, většinou potřebuje mít při probouzení ze sna o dualitě a materialismu skutečně dobré a autentické vedení.

Nadále zůstáváme komorním vydavatelstvím. Vedle esenciálních knih plánujeme nabídnout také několik z těch, které jsou věnovány moudré aplikaci neduálního chápání ve hře našeho každodenního života. Vážíme si dlouholeté autentické neduální tradice kvetoucí v naší zemi a svou aktivitou ji chceme podpořit s přáním "Kéž jsou všechny bytosti šťastny".

Za náš tým vydavatelství

Šárka Tichá
vydavatelka

24

let na trhu

118315

přes 100 tisíc knížek

16

přeložených světoznámých autorů

Náš tým

Šárka Tichá - jednatelka, vydavatelka, překladatelka
Zabývá se výběrem knih, spoluprací se spřátelenými vydavateli, distributory a knihkupci, a v neposlední řadě překlady a organizací produkce knih

Adam Tichý - administrativní podpora a doplňkové dílčí překlady
Vypomáhá s dílčími překlady a administrativou

Jarmila Koudelková - odborná asistence
Konzultuje obsahový výběr knih z pohledu hlubinné jógy; pomáhá s administrací, propagací a distribucí

Ivan Christov Punchev - individuální distribuce
Věnuje se netradičním distribučním sítím

David Koudelka - back-up
Konzultuje výrobní parametry knih a pomáhá v produkční sféře

Spolupracujeme

Martin Třešňák - Typografie
Sazba knih a výpomoc s jejich tištěnou producí

Lukáš Kameník - tvorba a správa webových stránek
Propojuje online svět s rovinami neduálního chápání

najdou.cz - Zlepšení viditelnosti webu ve výsledcích vyhledávání
SEO analýza webu, konzultace - webový copywriting a obsahový marketing

Powerprint - Digitální tisk
Tisk kontrolních výtisků a propagačních materiálů

PB Tisk - Tisk
Kompletní výroba knih

Martina Kolíbalová - DharmaGaia
Odborné konzultace vydavatelské činnosti, spolupráce při propagaci knih

 
Všem ze srdce děkujeme!

Zůstaňte ve spojení